lunes, 2 de marzo de 2009

Левову частку витрат - а це декілька мільйонів доларів - на звільнення українських моряків судна "Фаїна" профінансував підприємець і меценат Віктор Пі

Працівники ТОВ "Херсонський машинобудівний завод" (ХМЗ) захопили перший поверх будівлі Херсонської обласної державної адміністрації і обласної ради, передає УНІАН.

Близько 500 робітників ХМЗ прийшли сьогодні о 9.00 до будівлі ОДА і обласної ради в центрі Херсона і вимагали зустрічі з керівництвом ОДА і ради для вирішення питань виплати заборгованості з зарплати.

Частину пікетувальників, близько 200 осіб, запросили до малої зали ОДА на першому поверсі будівлі для зустрічі з головою облдержадміністрації Борисом Сіленковим.

Губернатор пояснив працівникам ХМЗ, що з боку адміністрації вже зроблено все, що в її компетенції: питання зараз знаходиться на рівні уряду і вирішується, але для розв’язання проблеми потрібен час. Однак розмова із знервованими відсутністю грошей людьми відбувалася в підвищеному тоні.

Після зустрічі люди відмовилися залишити адміністративну будівлю. Як повідомив керівник незалежної профспілки "Петровець" Леонід Немченок, "ми захопили перший поверх адміністрації і будемо утримувати доти, доки не виконають наші вимоги: виплатять борги із зарплати і почне працювати підприємство". На його думку, люди готові утримувати будівлю до 3-4 діб.

На місце події прибув керівник обласного Управління держохорони і прокурор області.

Втім, начальник Управління МВС в Херсонській області і прокурор області не змогли переконати працівників ХМЗ залишити будівлю державної установи.

Начальник управління МВС в області Михайло Ясельський і прокурор області Василь Черніков після спілкування з працівниками ХМЗ самі залишили будівлю.

Спілкування з працівниками не змінило планів людей утримувати перший поверх адмінбудівлі ОДА і облради для прискорення вирішення питань виплати боргів по зарплаті і поновлення роботи заводу.

Зокрема, прокурор порадив пікетникам звертатися до суду щодо порушення прав з оплати праці, і після рішення суду прокуратура матиме більше важелів впливу на керівництво і власника підприємства.

Жодна посадова особа обласної ради до пікетників не вийшла.

А 3 лютого, працівники ХМЗ, яким підприємство заборгувало до 5,5 млн грн зарплати, здійснили ще одну атаку - захопили адміністративну будівлю заводу. Вранці вони взяли штурмом офіс підприємства, вимагаючи виплатити заборгованість із заробітної плати і передати завод у держвласність.

Херсонська облдержадміністрація також запропонувала власникові ХМЗ передати підприємство в держвласність. У Херсонській ДГА вважають, що керівництво ХМЗ не здатно оцінити ситуацію і не бажає шукати шляхів виходу підприємства з кризи

З того часу тривають протести працівників заводу.

Так, 7 лютого в Херсоні робітники низки підприємств провели мітинг солідарності. Вони зібралися біля центральної прохідної ТОВ "Херсонський машинобудівний завод" (ХМЗ), звідки колоною пройшли уздовж центрального проспекту міста – проспекту Ушакова - на центральну площу міста. Мітинг проходив через дорогу від будівлі Херсонської обласної державної адміністрації. В акції брали участь робітники ХМЗ, ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат", ДП "Херсонський морський торговий порт" і представники Херсонського нафтопереробного заводу.

За даними оргкомітету акції, в ній взяли участь близько 2 тис людей, працівники міліції, що спостерігали за заходом, казали кореспондентові, що учасників 600.

До мітингу також приєдналися представники КПУ, ПСПУ, а також члени "лівих" організацій, що називали себе анархістами і марксистами.

Робітники несли гасла з написами: "Хай за кризу платять олігархи", "Сьогодні Херсон – завтра вся Україна", "Ні продажу 25% + 1 акція ХБК", "Не ведися на подачку, продовжуй страйк".

Під час мітингу звучали заклики про притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у невиплаті зарплати як на ХМЗ, так і на інших підприємствах України.

На мітингу було прийнято резолюцію, в якій вкотре робітники наполягали на націоналізації ХМЗ, держзамовленні на виробництво і повному погашенні боргів із заробітної плати.

На даний час власник ХМЗ погасив приблизно 0,92 млн грн боргу.

А в грудні 2008 року про потребу захисту трудящих нагадала Федерація профспілок України, яка провела акції протесту в усіх регіонах країни. В акціях взяли участь близько 112,5 тис людей.

Зазначимо, що ТОВ "Херсонський машинобудівний завод" входить до структури ТОВ "НВП "БелоцерковМАЗ" (Біла Церква). Підприємство є єдиним в Україні виробником зернозбиральних комбайнів "Славутич".

No hay comentarios: